Українцям знизять відсотки за банківськими депозитами через рішення НБУ

Прагнучи отримати якнайбільше вкладників, українські банки підвищують відсотки за депозитами. Однак незабаром вони будуть змушені багатьом вкладникам знизити відсотки або взагалі відмовитися від деяких вкладів.

Українцям знизять відсотки за банківськими депозитами через рішення НБУ - today.ua

Така ситуація може трапитись через те, що Нацбанк прирівняв банківські вклади з правом дострокового розірвання до поточних рахунків. Із цього нововведення, що міститься в листі НБУ, розісланому банкам, випливають певні наслідки.

Оскільки НБУ вимагає прирівняти такі вклади до звичайних поточних рахунків, то банки будуть змушені:

  • набагато збільшити за цими рахунками витрати на формування обов'язкових резервів. Тож, якщо за вкладами у гривні витрати на формування резерву наразі становлять 0%, то становитимуть до 20% від вкладу. А за валютними вкладами резерв має зрости з 10 до 30% вкладеної суми.
  • відмовитися від купівлі за кошти з таких вкладів вигідних 3-місячних депозитних сертифікатів Нацбанку, за якими НБУ дає 25% річних доходів.

Звичайно, банки не зможуть обійти розпорядження НБУ. А тому вже найближчим часом вони будуть змушені або різко знижувати відсотки за депозитами для таких вкладників, або взагалі відмовитися від прийняття таких вкладів з правом дострокового зняття коштів. У разі зниження відсотків депозитна ставка може бути знижена приблизно втричі.

"Вони або сильно знизять ставки за вкладами з правом дострокового розірвання - думаю, десь до 4-5% річних з нинішніх 14-15%. Або взагалі вилучать таку опцію з розірванням до закінчення терміну депозиту. Громадян будуть закликати розміщувати кошти на конкретні терміни і дотримуватися їх, незважаючи на війну, бомбардування та непередбачені обставини", - прокоментував ситуацію заступник голови одного з банків.

Втім, уже зараз банкіри передбачають, що далеко не всі громадяни погодяться на такі умови. Не виключено, що багато хто з них просто переведе свої вклади на поточні рахунки, що не буде вигідно ні їм, ні банку.

Нагадаємо, деякі банки вже підвищили ставки за гривневими депозитами до рівня інфляції. Таким чином, зберігати заощадження у гривні стає дедалі вигідніше.

ДЖЕРЕЛОukrrudprom.com