Багатьом літнім українцям відмовлять у виплаті пенсії

Автор: Марченко Любов

Українці, яким не вистачає страхового стажу, щоб стати пенсіонером у 60, можуть вийти на заслужений відпочинок у 63 роки або в 65 років. Та якщо навіть у 65 страхового стажу не вистачатиме, то залишається лише два варіанти: або працювати до глибокої старості, або просити у держави соціальну допомогу.

Багатьом літнім українцям відмовлять у виплаті пенсії - today.ua

Умови виплати соціальної допомоги викладено в урядовій постанові № 1098 від 27.12.2017 року.

Претендувати на соціальну допомогу можуть лише громадяни після 65 років. При цьому слід знати, що в 65 років можна також отримати цілком заслужену пенсію, якщо у вас на той час набереться хоча би 15 років страхового стажу. Нагадаємо, що страховим вважається лише той стаж роботи, під час якого із зарплати працівника сплачували податки і, найголовніше, сплачували єдиний соціальний внесок.

Якщо ж до 65 років немає і 15 років страхового стажу, то залишається єдиний вихід - просити у держави соціальну допомогу. Держава не залишить літню людину зовсім без засобів до існування. Але допомогу дадуть не всім.

Популярні зараз

Померла актриса Тері Гарр, відома ролями у серіалі “Друзі“ та фільмі “Тутсі“

У сервісних центрах МВС стане більше екзаменаторів із практичного іспиту на отримання водійських прав

Олена Зеленська розповіла про знайомство та початок відносин з майбутнім президентом України

У Польщі виник дефіцит працівників: названо вакансії та зарплати для українських біженців

Хто має право на соціальну допомогу

Якщо середній достаток сім'ї, в якій проживає літня людина, досить високий, то допомоги не буде. Розрахунки ведуть таким чином. На підставі поданих документів підраховують середньомісячний дохід на одного члена сім'ї за останні шість місяців. Якщо цей середній дохід перевищує прожитковий мінімум (ПМ) для громадян, які втратили працездатність (нині це 2361 гривня), то в такому разі соціальної допомоги не буде.

Багатьом літнім українцям відмовлять у виплаті пенсії

Якщо ж середній дохід на одного члена сім'ї нижчий за ПМ, то в такому разі претенденту на допомогу виплачуватимуть різницю між ПМ і середнім доходом на одного члена сім'ї. З цього випливає, що максимальна сума допомоги не може перевищувати розмір прожиткового мінімуму, тобто 2361 гривню. Та й то, таке можливо лише в тому разі, якщо літня людина проживає одна.

При цьому кожні півроку роблять перерахунок такої соціальної допомоги з урахуванням можливих обставин, що змінилися. Таким чином, якщо хтось у сім'ї став трохи більше заробляти, то допомогу можуть скасувати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Тому краще все ж таки працювати офіційно, зі сплатою всіх податків, щоб у старості законно отримувати пенсію, а не чекати жебрацької допомоги. Утім, і пенсії у більшості українців також не набагато вищі.

Нагадаємо, депутати Верховної Ради вимагають підвищити свої пенсії на 10 тисяч гривень.