Багато каші вже не з'їси: в Україні стрімко ростуть ціни на крупи

Автор: Марченко Любов

В Україні ростуть ціни на крупи. Круп'яні страви, які медики рекомендують до вживання всім, хто воліє вести здоровий спосіб життя, вже не будуть такими доступними. Зварити кашу стає дедалі дорожче.

Багато каші вже не з'їси: в Україні стрімко ростуть ціни на крупи - today.ua

Про це йдеться у звіті Державної служби статистики, який вона оприлюднила на своєму сайті.

Ціни на крупи різних сортів виросли неоднорідно, але однозначно виросли всі. За 9 місяців поточного року, із січня по вересень, найбільше додала в ціні ячмінна крупа. Ячка стала дорожчою на 15,25%. Другу позицію за темпами росту ціни посіла широко вживана українцями гречана крупа. Її ціна за 9 місяців зросла на 13,65%. На третій позиції опинилась манка, яка здорожчала за цей період на 7,23%.

Багато каші вже не з'їси: в Україні стрімко ростуть ціни на крупи

Популярні зараз

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Україна збила бомбардувальник Ту-22М3 за допомогою унікальної української розробки

Київстар, Vodafone та lifecell подбали про дешеві тарифи для своїх абонентів: який обсяг послуг можна за ними отримати

Якщо в абсолютних цифрах, то ціна на ячку виросла з 12,98 грн за кілограм до 14,96. Гречка виросла в ціні з 37,43 грн до 42,54 грн. А кілограм манки замість 15,91 грн тепер коштує 17,06. Меншою мірою, але зросли в ціні практично всі крупи.

Причому за прогнозами експертів, ціни на крупи невпинно зростатимуть і надалі. Адже ростуте вартість усіх енергоносіїв, а в процесі збирання та сушіння зерна, а також виробництва круп задіяні практично всі три основні види енергоносіїв: дизельне паливо, газ та електроенергія.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Власне, ціни на енергоносії і пришвидшують інфляцію в Україні. Так, за даними Держстату, у вересні нинішнього року споживча інфляція склала 11% порівняно до вересня 2020. Причому у вересні вона виросла порівно до тієї, що була в серпні: із 10,2% до 11%.

Нагадаємо, світові ціни на продовольство вже побили абсолютні рекорди за всю історію системних спостережень. Ще ніколи харчі не були настільки дорогими.