Автоматичне призначення пенсії: що треба знати, щоб не залишитися без виплат

Автор: Марченко Любов

Цьогоріч вступає у дію процес автоматичного призначення пенсій. Пенсія за віком призначатиметься автоматично вже з 10 липня 2021 року. Однак є деякі нюанси, про які слід знати майбутньому пенсіонеру, аби не залишитися зовсім без виплат.

Автоматичне призначення пенсії: що треба знати, щоб не залишитися без виплат - today.ua

Автоматичне призначення пенсій буде здійснюватися на основі даних, які містить система персоніфікованого обліку у Пенсійному фонді. Якщо у майбутнього пенсіонера із паперами все гаразд, і всі роки його багаторічної праці занесені в Трудову книжку, то непокоїтись йому немає про що.

Проте нерідко так буває, що людина працювала, і за неї в цей період сплачувалися податки, але чомусь у Трудовій книжці немає відомостей про це. Тоді майбутнього пенсіонера мають повідомити із Пенсійного фонду, що йому бракує страхового стажу для виплати пенсії. Запис про це також має з'явитися і в його електронному кабінеті на сайті Пенсійного фонду. Щоб одержати доступ до кабінету, пенсіонер має скористатися особистим електронним цифровим підписом.

Автоматичне призначення пенсії: що треба знати, щоб не залишитися без виплат

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

Мобілізація посилилась: стали відомі зміни, що очікують на чоловіків з інвалідністю

Як накопичити заощадження за мінімальної зарплати: лайфхак для українців

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

У такому випадку майбутній пенсіонер, аби вчасно піти на заслужений відпочинок, має підтвердити  наявність страхового стажу відповідними довідками з місць колишньої роботи. І з цим процесом краще поквапитись, бо інакше він ризикує взагалі залишитись без пенсії  на невизначений час.

Отже, в яких випадках пенсіонеру можуть вчасно не призначити пенсію

  • Якщо він упродовж трьох місяців після досягнення ним пенсійного віку, не подав документів, які підтверджують його страховий стаж. У випадку, якщо він не вкладеться у цей термін, Пенсійний фонд зробить висновок, що він виявив бажання одержувати пенсію із більш пізнього віку.
  • Та навіть якщо пенсію призначили автоматично, то пенсіонер може не отримати її вчасно в тому випадку, якщо він упродовж трьох місяців після досягнення пенсійного віку не сповістить Пенсійний фонд про те, який він обрав спосіб виплати пенсії.

Нагадаємо, зараз триває процес верифікації отримувачів соціальних виплат. Якщо виявлять факт незаконного отримання пенсії або іншої соціальної виплати, то отримувача змусять повернути гроші.