Today.ua

АТБ, Сільпо, Ашан та інші: великі українські рітейлери відмовили Міноборони у постачанні продовольства для ЗСУ

Великі торговельні мережі, які працюють на українському ринку роздрібної торгівлі, відмовилися постачати продовольство для військовослужбовців, що перебувають на передовій.

Про це стало відомо із заяви Міноборони України.

У заяві, зокрема, йдеться, що Міністерство оборони хотіло залучити великих рітейлерів, які працюють в Україні, до постачання продовольства для ЗСУ. Причому йшлося не про ті підрозділи, які дислоковані в тилу, а про передові військові частини, що знаходяться безпосередньо в зоні бойових дій.

До розмови у Міноборони запросили представників топ-менеджменту великих рітейлерів – КОЛО, АТБ-Маркет, Варус, Ашан, Сільпо (Fozzy Group). Однак усі вони відмовилися постачати продовольство бійцям на передову. Представники торгових мереж мотивували свою відмову тим, що доставка продуктів до місць, де йдуть бої, і військові частини постійно змінюють дислокацію, дуже скрутна та дуже затратна.

"Представники мереж наголосили, що за існуючих вимог забезпечення логістики продуктів — а саме за принципом гарантування доставки продуктів до частин за їхньої постійної передислокації — є надто ризикованим процесом для мережевого бізнесу за певних цін послуг з організації харчування одного військовослужбовця на добу згідно з Каталогом (137, 04-144,06 грн.). За словами рітейлерів, вони низькі", - роз'яснили у Міноборони позицію представників торгівлі.

До речі, така позиція роздрібних мереж виявилась дуже доречною для керівництва Міноборони, яке вже хіба що тільки лінивий не викривав у завищенні цін на продукти для військовослужбовців. Мовляв, функціонери Міноборони купують продукти для ЗСУ за завищеними цінами.

Міноборони намагалося виправдовуватись, проте всі ці виправдання виглядали якось непереконливо. А тут рітейлери, самі про те не підозрюючи, налили води на млин Міноборони.

Отже, порівнювати закупівельну вартість продуктів, які купує для своїх потреб Головне управління розвідки, і тих, що купує Міноборони, некоректно. Адже ГУР знаходиться в Києві та нікуди не виїжджає. Тому харчування їм доставляється на стаціонарні місця.

А військові, для яких закуповує продукти Міноборони, постійно перебувають у русі. І вже завтра їх можна не застати там, де вони були сьогодні. Тому в закупівельні ціни на продукт для ЗСУ від самого початку закладено вартість логістики, яка буває дуже заплутаною і дорогою.

"Міністерством оборони закуповується комплексна послуга з організації харчування по Каталогу продуктів, ціни на які вже враховують логістику, зокрема переважно доставку до районів ведення бойових дій. Послуга з організації харчування, по суті, це формат "їжа ходить за військовослужбовцем". Ціна послуги з організації харчування одного військовослужбовця становить від 137,04 грн. до 144,06 грн. на добу", - пояснили у Міноборони.

До того ж, військовослужбовці з ГУР під час виконання бойового завдання забезпечуються тим самим харчуванням, що й усі бійці ЗСУ на передовій, і за ту саму ціну, зауважили в Міноборони.

Нагадаємо, одиноким та малозабезпеченим пенсіонерам нададуть допомогу продуктовими наборами і не лише. Благодійний фонд також подбав, щоб люди похилого віку мали можливість жити повноцінним життям.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ