Абонплата за газ: українцям пояснили, чому її доведеться платити, навіть якщо газом не користуються роками

Автор: Марченко Любов

Абонплата за газ або плата за доставку газу – комунальний платіж, який доводиться платити навіть за умови, що домогосподарство роками не отримує природного газу. Навіть якщо газовий лічильник із року в рік показує нульові обсяги споживання, абонплату все одно нараховують, і її доведеться платити. Щоб остаточно позбутись цієї статті видатків, споживач має розірвати з розподільчою компанією (облгазом) договір про доставку газу і задокументувати цей розрив.

Абонплата за газ: українцям пояснили, чому її доведеться платити, навіть якщо газом не користуються роками - today.ua

Таке пояснення дало профільне видання ГазПравда одному зі споживачів, який зацікавився природою нарахувань абонплати за газ в його домогосподарстві, яке вже десять років не отримує природного газу.

Чоловік каже, що в квартирі, яка дісталась йому у спадок, вже 10 років не користувались газопостачанням. Однак облгаз все одно регулярно надсилав її власникам платіжку за розподіл газу.

Абонплата за газ: українцям пояснили, чому її доведеться платити, навіть якщо газом не користуються роками

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

Чоловіки “штурмують“ ТЦК після ухвалення закону про мобілізацію: усі не встигнуть оновити свої дані

"Нещодавно отримав квартиру у спадок. Почав розбиратися: є заборгованість за кількома статтями комунальних послуг. Зокрема - борг за доставку газу, близько 90 грн. Подивився, що в місяць нараховують по 4 гривні. Але газу у цій квартирі немає вже більше 10 років! Це і в платіжці видно, обсяг розподіленого газу дорівнює нулю. Кілька гривень на місяць - це невелике навантаження на сімейний бюджет. Та хотілося б зрозуміти, чому я плачу за послугу, якої не отримую", - поцікавився новий власник житла.

Плата за доставку газу була виділена в окремий платіж із січня 2020 року. Вона існувала і до того, але була включена у спільну платіжку, а з 2020 року її виділили в окремий платіж. Це дає змогу споживачам краще зрозуміти структуру видатків за оплату природного газопостачання, пояснили в ГазПравда.

Абонплата за газ – це плата за обслуговування газової мережі, яка підходить до помешкання. Тобто, навіть якщо домогосподарство фізично не користується газом, все одно зберігається фізична можливість знову приєднати його до мережі та забезпечувати постачання газу. От, власне, за таку можливість і нараховують мінімальну плату, навіть якщо власники житла роками не користуються природним газом.

"Якщо споживач не користується газом, але не хоче розривати договір на розподіл газу (щоб потім не сплачувати за його повторне підключення), йому доведеться сплачувати мінімальну суму за розподіл газу, яка відповідає групі споживання споживача газу. Група споживання визначається на момент укладання договору (в залежності від підключених газових пристроїв: газова плита, газовий котел, водонагрівач) та прописується в договорі на розподіл газу", - пояснила начальниця Центру правової підтримки споживачів газу ГазПравди Юлія Чеберяк.

Для того, щоб остаточно позбутись плати за доставку газу, споживачеві доведеться звернутись в облгаз із заявою про офіційне розірвання договору про доставку газу. Для цього у споживача має бути на руках Акт про припинення газопостачання. І от на основі цього акту буде розірвано договір про доставку газу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Але споживачам слід пам'ятати: якщо згодом у них виникне потреба в доставці природного газу, їм доведеться укладати новий договір із облгазом і платить гроші за підключення.

Нагадаємо, Україна може залишитись без газу власного видобутку через підвищення рентної плати дл видобувнизх компаній.