100 гривень – не межа: ціна на гречку зросте понад сотню

Автор: Марченко Любов

Гречана крупа вже не перший рік тримається в загоні лідерів цінової гонки. А війна ще більше загострила цю проблему: ціна на гречку зростатиме і далі. Отже, вже незабаром українці побачать в супермаркетах тризначні цінники на цей продукт. Причому вартість кілограма гречки може бути вища за 100 гривень.

100 гривень – не межа: ціна на гречку зросте понад сотню - today.ua

Так прокоментував ситуацію з цінами на гречку фінансово-економічний оглядач Богдан Слуцький.

Отже, за словами Слуцького, Україні і в попередні роки бракувало власної гречаної крупи. Аграрії не вельми шанували цю культуру, віддачи перевагу іншим зерновим, з яких можна було витиснути більші прибутки. Отже, крім власної гречки, український ринок задовольняв потреби населення ще й за рахунок імпорту.

Попри всі торгові обмеження, що діяли між нашою країною та РФ, гречка з Росії регулярно надходила на наш ринок. Щоправда останніми роками вона йшла манівцями через Казахстан. Але усіх це влаштовувало. Крім того, частина гречки надходила нам з Білорусі, і ще трохи – із самого Казахстану. Нині ж зі зрозумілих причин закордонні поставки пропали, і Україна залишилася наодинці зі своїми "гречаними" проблемами.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

100 гривень – не межа: ціна на гречку зросте понад сотню

Через скорочення посівних площ Україна цьогоріч не зможе засіяти навіть тієї минулорічної площі, що була відведена під гречку. Відтак врожай буде ще меншим, ніж у попередні роки.

"Цього року Україна зможе зібрати приблизно лише 20 тис. тонн гречки при потребі мінімум 100 тисяч тонн. Такий величезний дефіцит (понад 80 тисяч тонн) немає звідки імпортувати, тому, враховуючи великий попит на неї та низьку пропозицію, ціни продовжать зростати… і найближчим часом ми побачимо цінники понад 100 гривень за кілограм ", - прогнозує Слуцький.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Від початку 2022 року ціна на гречку вже зросла на 32%. Зараз середня вартість кілограма  цієї крупи становить 62 гривні. Але вже й тепер подекуди на полицях супермаркетів можна зустріти гречку по 80-90 гривень за кіло. Та, судячи з прогнозів, незабаром і така ціна буде нам видаватися цілком прийнятною.

Водночас є продукти, яких українцям вистачить не на один рік. Зокрема, наявного запасу соняшникової олії та зерна соняшника нам вистачить на 5 років.